7. kapitola - Nová tajemství

11. září 2008 v 21:41 | Orion |  * HP povídka - Padá hvězda * *
Ano , nezdá se vám to, nečekaně je tu 7 kapitola !!! Ola hola , tleskejte, bylo mi trapně vážení, nechat vás čekat tak dlouho... Takže je to hrozně moc krátké...
Ale na oplátku slibuju, že další kapitola, bude mít 6 stran !!
Nelíbí se mi, popravdě mi přijde ...ubohá...nudná, o ničem... Ale ostatně, posudte sami...
Za komentáře budu neskonale vděčná...čím víc jich bude, tím rychleji budu psát .)
Mějte se krásně... Vaše Orion ...

Večer jsem se spokojeně válela v posteli a nechtělo se mi dělat nic jiného než číst. Moje Staré Runy vypůjčené z knihovny ovšem záhadně zmizely. ,,Lily??Nevidělas tu červenou knížku?? Runy …"
,, No… vrátila jsem jí za tebe, myslela jsem, že už jí máš dočtenou.."
,,Neměla jsem."
,,Promiň, asi jsem tě přecenila."
Zašklebila jsem se na ní a zvedla se s novým nápadem.
,,Kam jdeš?" starala se hned má kamarádka.
,, Projít se… možná se trochu zdržím, takže neměj starosti…"
Když trochu zaraženě přikývla, jako zajíc jsem odhopkala ke dveřím.
,,Pá Lilku." poštouchla jsem jí a zmizela za dveřmi.
U vitríny s Troly jsem zastavila a překvapeně otevřela ústa. Po skle nebylo ani památky… Že by školník?? No nic.
Chtěla jsem se co nejrychleji do oné utajené komnaty dostat,ale at jsem do zdi tlačila jak jsem chtěla, žádné dveře se neobjevily. Začala jsem rozčileně přecházet sem a tam a přemýšlet, jestli se mi to všechno včera jen nezdálo. Už už jsem chtěla odejít, když se to stalo.
Takže klid , dejchej.
No ano, tobě se to řekne.
Bud máš halušky, nebo jsi magor, nebo tam ty dveře vážně jsou.
Díky. Vzhledem k tomu, že ty dveře tam být nemůžou, mám fakt úžasný vyhlídky.
To by člověk neřekl, jak mě ta ukecaná věc uvnitř mé hlavy dokáže vyděsit.Vzala jsem za kliku a ony vybájené dvířka otevřela. Bingo! Nemám halušky, dokonce ani nejsem magor, místnost tam byla a vypadala stejně jako předchozí den.Zavřela jsem dveře.
Moment.
Křesla byla zpět na svých místech, knihy, které jsem nechala ráno rozházené kolem dokola, byly uklizené a místo nich se na stolku vyjímaly čtyři úplně jiné. A hrozně to tam vonělo.
Překvapeně jsem si je prohlédla. Černá magie, její účinost a sebeobrana proti ní- titulek první z knih.Druhá a třetí byla o bylinkách a ta čtvrtá… to byly básně různých témat a autorů.Nikdy jsem o něm neslyšela a tak jsem se uvelebila v křesle a otevřela knihu kdesi uprostřed.
Smí slunce bránit měsíci
v jeho noční práci ?
Smí pod oblohou běsnící
létat smělí draci ?
A může myška nehezká
milovat co je krásné?
A kdo té myšce zatleská?
Nikdo. To je jasné.
,,Bolestné, ale vystihující" bylo malým, skoro nerozluštitelným písmem dopsáno v rohu.
Další dvě hodiny jsem strávila čtením této sbírky.. Byly tam básně podobné této, ale i jiné, krásnější, básně o lásce,o motýlech v břiše a lehkém chvění..
Nakonec jsem unavená zaklapla knihu a promnula si oči. Opět jsem musela přemýšlet o tom, kdo v téhle komnatě byl. Přece tu někdo být musel! Jinak by to nevypadalo takhle.
O pár hodin později, v ložnicích, jsem se s neklidnými myšlenkami, doprovázená deštěm bubnujícím do okeních tabulek, poddala bezesnému spánku…
***
,, Vstávej!! Vstávej přece Jill!!"zase mě někdo (Nedělej , že nevíš , že je to Lil) velice příjemně budil.
,,Uhmmm…." zabručela jsem a přetočila se na druhou stranu.
,,Musíš vstát, je ráno, ptáčci zpívají, motýlci tančí zamilované tanečky, Hagrid běhá ve trenýrkách po hradě.."
Vyskočila jsem.
,,Cože dělá Hagrid ???"
,,Slyšelas dobře, běhá po hradě v trenýrkách."
Vytřeštila jsem oči. ,, Proč proboha? Jaká temná síla ho k tomu donutila?"
,,Stádo rozzuřených hipogryfů .. Trochu se s nimy nepohodl..Je vyhlášená..Jak to říct, pohotovost, a nikdo nesmí ze svých ložnic.."
,,Tak proč mě vlastně budíš?"
,,Protože my ven půjdeme… Musím to vidět .." uchichtla se a já se zasekla. Lil? Ta Lil, prefektka a zastánkyně řádu a veškerých pravidel?
To přece nejde !
,, Jasně, hned se obléknu .." zamumlala jsem překvapeně a natáhla na sebe hábit.
Na chodbách opravdu nikdo nebyl, v celém hradu vládlo ticho, které jsem ještě nezažila.
,,Lily, jsi si jistá, že je to dobrý nápad?"ptala jsem se už po třetí a podezíravě si jí prohlížela.
,,Jo!" odsekla a dál se plížila se mnou v závěsu. Viděla jsem jí na očích, že v tom hraje velkou roli ještě něco úplně, ale úplně jiného.
Z prvního patra se ozýval hluk.
,,Nesahej na něj Pottere, zbláznil ses ??" křičel Hagrid a jeho obrovské , padákovité trenýrky s růžovými srdíčky byly skoro na cáry.
,,Ale Hagride, na mě určitě dá, koukni na ty jeho kukadla…" uklidnoval ho se smíchem Potter a zezadu chn'apl hypogryfa za zadek. Ten zavřeštěl, otočil se a ohnal se po něm ostrým zobákem.James se jen tak tak vyhnul a vykuleně zkameněl.
,, Jamesi, neblázni, pojď sem." Sirius Black, kterého jsem si všimla až teď, Jamese odtáhl za nedaleký sloup.
Za sloup, za kterým jsme se schovávaly i my.
,, Co tu sakra děláš Evansová?" Zavrčel Sirius na Lil a znova zatřásl s Jamesem, který byl pořád ještě v šoku.
,, Máš tu milenkyni Jimmy.." oznámil mu a James, nevšímajíc si šíleného slova, které Sirius použil, vytřeštil oči ještě víc a zamračil se na Lily také.
,,Co tu děláš Lil?" zeptal se, než jsme vůbec stačily na cokoli reagovat. Tedy spíš Lil, já jako bych tam nebyla.
,,Co je vám sakra potom? Říkali jste, že nic nedokážu, že pravidla a řád jsou pro mě bible, porušil by křestan úmyslně , jen tak, některé z přikázáních?" teď se mračila i ona.
,,Porušil, jen by potom musel ke zpovědi." odpověděl vcelku logicky s pokrčením rameny Sirius.
,,No a já se ke zpovědi nechystám.." zvedla hlavu Lil s vítězným úsměvem.
,, Lil, neříkalas , že jsi křestanka..!" zarazil se Jimmy a dívka jeho srdce se plácla do čela.
,,Víš co Jamesi? Nech to plavat...Stejně.." nestačila dopovědět, Hagrid , snažís se sednout hipogryfovy na hřbet, se totiž zkácel dolů, přímo na ní.
Zmatek.
Křik.
A nářek.
Jamesův nářek… Seděl nad podivně zkroucenou Lily a div že neplakal.
,,Odneste jí někdo na ošetřovnu!" vykřikl Sirius a Hagrid jen zakroutil hlavou.
,,Nemůžeme s ní hýbat, dojděte někdo pro Madame Pomfreyovou…"
Vyskočila jsem a horem pádem utíkala na ošetřovnu.
Nikdy se mi nelíbily nemocnice a tahle místnost se od nich nějak moc nelišila.Prošla jsem co nejrychleji do kanceláře a za pár minut už Popy hořekovala u Liliina těla skoro stejně jako James.
Po pár hodinách už byla při vědomí a smála se na nás, i přes očividnou bolest, z lůžka. Všechno se tak nějak vyřešilo. Hagridovi přišli na pomoc učitelé, Popy dala Lil kostirost a dobře se o ní postarala, James jí celou dobu něžně držel za ruku a Sirius si mě konečně všiml.
Zázrak , co?
Hale nech si toho, na tohle teď vážně nemám náladu.
No jo, no jo, na svoje vlastní já si přece čas dělat nemusíš, vždyt v pohodě…
Zavři chřtán ty obludo, nebo půjdu k psychologovi !
Tak. Hotovo. Někdy je až příliš snadné tu věc odpálkovat…každopádně se alespon ulily ze školy… Hrozně jsem se těšila do komnaty. Představa tajemného neznámého, který sedí v jednom z křesel a nerušen si užívá četby… mě opravdu.. jak to říct, zaujala.
Večer, jakmile se začalo stmívat, jsem se opatrně a nenápadně vytratila… Už mi došlo jak komnatu otevřít, takže jsem se párkrát prošla tam a zpátky , než se objevily masivní dveře.
Otevřela jsem, naplněna očekáváním a …
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 11. září 2008 v 22:15 | Reagovat

to nemyslíš vážně! takovej konec! kdo tam byl? Sirius, že jo? doufám, že jo :o) jinak kapitolka se mi moc líbila :o)

2 Lirael Lirael | Web | 12. září 2008 v 11:28 | Reagovat

Souhlas s Hope. Jaks nám to mohla udělat??? :D Taky doufám, že to byl Sirius. Těším se na pokračování. :))

3 helix helix | Web | 12. září 2008 v 17:14 | Reagovat

....viděla Siriuse jako nahlas předčítá Shakepsriera?

Teda,Orion (nebo Kattie) to je vážně úžasná kapitola..teda já čekala že přijde nějaký masochismus a on Lil zelehl Hagrid?I když to masochismus určitě docela je,vzhledem k tomu,že Hagrid je jaksi poloobří...možná div,že z Lili nevytekla duše..

Tuhle kapitolu jsem louskala dlouho.Jeden důvod byl ten,že sotva čtu a musím mít hlavu obrácenou k monitoru jaksi z profilu,a druhý je ten,že jsem tady pořád hekala smíchy :D

Vážně ,nevím co dodat...jo a k té anketě,hlasovala jsem pro třetí možnost,protože tam pátá možnost není.Řekla bych,že Jill skončí se Siriusem,ale Peter mezitím zradí Potterovi,tak se Sirius vrátí k  Jill a pár dní budou spolu dramaticky žít ve strachu,než se Sirius vydá za mstou a najde si Petera,mezitím ho ale chytnou a zavřou do Azkabanu..

Jill bude celá špatná ze smrti své nejlepší přítelkyně a tak buď umře stářím,nebo žalem,nebo si najde někoho lepšího,nebo ji sežere Remus..no její smrt už nechám na tobě :D

K tomu tvému Drabble..samozřejmě ti ho napíšu ale jelikož to bude asi muset obsahovat humor,budeš si na to muset chvilku počkat...dramatiku a deprese sypu z rukávu jako paní Weasleyová pohádky,ale humor?To není moje silná stránka,abych pravdu řekla :D

No,naši přšli z hub a já je tady teď už nějakých dvacet minut  okázale ignoruji.No dobře,tak dvacet minut né,ale pár minut to určitě bude.Teď přišla ještě Naďa,takže se jdu podívat na jejich úlovek a trochu pokecat s tetkou :D

Měj se krásně,Kat...:))

4 Dromedka Dromedka | Web | 13. září 2008 v 14:54 | Reagovat

Bylo by od věci říct: "No konečně." ale já budu hodná a milá a neřeknu to... :D Budu trpělivě čekat na další pokračování a doufat, že bude jen a jen šťastné... :D Jestli se ti chce tak moc psát, můžeš napsat od každého konce trochu... :P ne, to by asi nešlo... mno já osobně jsem na happyendy, i když je psát neumím, takže bych byla pro he, ale zase podle mě by si to neměla ukončovat tak, jak chtějí ostatní, lae tak jak by si to nejlépe udělala ty! :D Ale dost takových rádoby morálních keců... pojďme k tomu důležitému... :D

Ani nevíš, jak jsem ráda, že je konečně další kapitolka... :D A ani netušíš, jak budu ráda, až bede další.... mno jo, jsem mírně náročný člověk... :D

Jinak s Martinem ti to moc přeju! a chci se zeptat jen tak naokraj... :D Ta básnička byla tvoje? Jestli ano, tak byla hrozně hezká... :) A fakt by mě to zajímalo.. :D tak se pochlub...:)

Mno myslím, že jsem vyčerpala všechny blbinky a pochvalné řeči a můžu ukončit tenhle koment... na konec ještě jednou připíšu, že se mi to moc líbilo, protože není od věci, napsat takovou věc hned několikrát... :D Prostě krásná kapitolka a směle do další tvorby!!!

5 vyvrtaná oliva vyvrtaná oliva | Web | 13. září 2008 v 16:10 | Reagovat

Jestli si ještě pamatuješ, tak ses na našem blogu (trapny.blog.cz) zúčastnila soutěže o největší vtipnost. Postoupil/a jsi do druhého kola. Kvůli nedostatku času už nebude další hlasovací kolo, ale už jsou rovnou výsledky!!!! Tak se koukni, jestli právě ty jsi jeden z těch šťastlivců, kteří vyhráli.

6 Jenn Jenn | Web | 14. září 2008 v 13:55 | Reagovat

Ahoj, jistě že ráda spřátelím..;)

Jinak se omlouvám, kapitolu jsem nečetla, teď není čas ani chuť, ale určitě to doženu.. .)) Budu se snažit...:(

7 Kájka Kájka | 14. září 2008 v 14:24 | Reagovat

á kapitolka hezká.. tak šup sem s další.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama