3. kapitola - Bradavice

9. srpna 2008 v 20:10 | Orion |  * HP povídka - Padá hvězda * *
Třetí kapitola sice na mém prvním blogu objevila světlo světa před velice dávnou dobou, ale tady je ted, hlavně kvůli Lirael, mému novému spřátelenému blogu. :):) Tak se dejte do čtení... za rozebírající komenty budu vděčná, i když už pár je tam :)

,A smí se to vůbec?" váhala jsem před spěšným vlakem do Bradavic poté,co mě lstí donutili rozeběhnout se proti zdi .(To,že jsem jí prošla jako duch a octla se na nástupišti 9 a třištvrtě nechme bez povšimnutí,protože to od nich stejně nebylo hezký !)

,,Co by se nesmělo?"pozvedl Lupin nechápavě obočí.

,,No..nejsem úplná čarodějka…Můžu do tohohle vlaku?"

,,Jill…ty musíš do tohohle vlaku." odpověděl přičemž zdůraznil slovo musíš.,,I kdyby sem..ehmm…lidi jako ty nesměli,Brumbál by to zařídil.Pojď,nic se nestane,neboj…"

Zhluboka jsem se nadechla a naposled se ohlédla dozadu.V ten krátký okamžik mi prolétly hlavou všechny vzpomínky.Na rodiče,na přátele . na svou starou školu…Na noční procházky…Na všechny věci které jsem z jedné strany nemohla vystát.A rozhodla jsem se,slíbila si,že tímhle krokem,uzavřu kapitolu svého dosavadního života.Napořád.A ten krok jsem udělala.

,,Pojď za mnou Jill,najdeme si volné kupé.Doufám,že to Jamesovi neujede."

,,Už jdu Reme."málem jsem šeptala,protože se na mě upíraly oči všech lidí starých přibližně jako já.

,,Ááá,tady je Petr."úlevně si oddechl Remus když nahlédl do dalšího kupé.Pomohl mi s věcmi nahoru nad naše hlavy a pak teprve mě představil malému obtloustlému hošíkovi.

,,Snad nás James najde."poznamenal po chvíli.Vlak se rozjížděl.Vykoukla jsem z okna,stejně jako stovky dalších dětí.Ale neměla jsem komu mávat jako oni…Vzpomněla jsem si na slib,který jsem si před chvílí dala a raději jsem si sedla zpět a pohlédla na Boo,moji sovičku.

,,Já spíš doufám,že je vůbec ve vlaku."

,,No tak Jill,nemaluj čerta na zed.." napomenul mě naoko Rem ,ale pochyby zračily i na něm.

Naštěstí se James jako hurikán vřítil dovnitř necelé tři minuty poté.

,,Jsem tady bando."oznámil nám celkem zbytečně.

,,Všimli jsme si…"poznamenal jízlivě Remus poté,co si s bolestivým syknutím sundal Jamesův kufr z nohy a hodil ho nad sebe.

,,No tak,trochu radosti do toho dejte,nesu dobré zprávy."

,,A to??"

,,Srabus onemocněl nějakou těžkou kopřivkou,takže příští dva, nebo tři týdny nebude ve škole!"

,,A že zrovna ty to bereš jako dobrou zprávu Jamesi?Nebudeš mít koho šikanovat…"Poznamenal Rem.

,,Já ho nešikanuju Reme,to za prvé,za druhé,mám radost z toho,že má nějakou nemoc,přeju mu to parchantovi a za třetí,třeba Lily konečně trochu povolí když tam on nebude…" s jiskřičkami v očích se zahleděl do dálky.,,Lily tě nechce." promluvil poprvé Petr a ušklíbl se.

,,Ty mlč Petře,nemusíš mít obavy,že by chtěla tebe." usadil ho a podíval se z okna.Být tady Sirius,váleli by se oba mrtví smíchy po zemi,napadlo mě a skryla jsem úsměv za zívnutím.

Občas se do našeho kupé přišel někdo podívat,pozdravit se s klukama a seznámit se se mnou.Představovali mě prostě jako Jill Connelovou.Nic víc,nic míň.

Asi po dvou hodinách cesty někdo znova zaklepal na kupé.,,Sakra,tak oblíbený snad nejsme,tohle se ještě nestalo abychom celou cestu měli v desetiminutových intervalech návštěvy."konstatoval kysele Remus a otevřel dveře.Stál v nich Mark.Věděla jsem že to musí přijít ,ale přece jen malá částečka mého já doufala v opak.

,,Jill…" vydechl a zůstal stát.Remus i James se zarazili.,,Ty ho znáš? "podivili se jednohlasně.Přikývla jsem.,,Je to můj bratr." přiznala jsem tiše,vyšla z kupé za ním a zavřela za sebou dveře.Chvilku jsme mlčky stáli a hleděli na sebe.

,,Tolik jsi mi chyběl.." vzlykla jsem nakonec a vrhla jsem se mu kolem krku.Ulička byla naštěstí prázdná.V tom jsem si uvědomila tu hloupost co jsem právě udělala.Co když je ve Zmijozelu? Jestli ano tak mě pravděpodobně nenávidí…Ale nikdy to na sobě nedal znát když přijel domů…vždycky jsme se v slzách vítali a objímali.Jenže taky na sobě nikdy nedal znát co je zač.Chtěla jsem ho rychle pustit ,už už jsem v duchu slyšela nějakou odměřenou,chladnou odpověd,když v tom mě k sobě přitiskl jako nikdy.Cítila jsem jak se třese.Byl vyšší než já,a tak jsem na krk cítila dopadnout jeho slzu.,,Ty mě taky Jill." odpověděl třesoucím se hlasem.Pohlédla jsem na něj.Jeho výraz nebyl naplněn štěstím,že mě vidí.Byl plný zármutku,utrpení a beznaděje,stejně jako hlas.

,,Co se stalo Marku?" Takhle jsem ho ještě nikdy neviděla.Neodpovídal,mlčel,ale z očí se mu řinuly další proudy slz.

,,Marku,tak co se stalo?Řekni mi to prosím!"opakovala jsem prosbu zoufale.

,,Jill..máma s tátou jsou mrtví." odpověděl mi na rovinu a znovu se roztřásl.

,,Ne." řekla jsem a rozhodně zavrtěla hlavou.Tomuhle jsem nevěřila.Tomu jsem odmítala věřit.

,,Ano .Před..před pár dny je našli mrtvé v domě.Práce ty-víš-koho."

Cítila jsem jak mi po tvářích stékají horké slzy.I když jsme se neměli moc rádi,táta s mámou byli pořád moje rodina.A když vám umře někdo z rodiny musíte plakat.Zničeně jsem se svezla ke stěně,Mark hned vedle mě.Opřela jsem se o něj a plakala.Mark už ne.Jen seděl a hleděl kamsi pryč.Kluci v kupé to museli slyšet.Možná že je to tak dobře,nebudu jim muset nic vysvětlovat.Nevím po jak dlouhé době jsem se zvedla a pomohla Markovi udělat to samé.

Svojí rodinu už jsem oplakala dostatečně.Slzy mi došly.Nebudu o tom mluvit.Nebudu na to myslet.

,,Marku…jsem moták.."

,,Já vím Jill…Nevadí mi to.Proč by mělo.To jen…máma s tátou mi ti zakázali cokoli říct…Vadilo jim..že jsi moták." smutně se na mě podíval.

,,V jaké jsi vlastně koleji ?" změnila jsem po chvilce ticha téma.

,,V Havraspáru..Kde budeš ty? Někde přece musíš spát."

,,V Nebelvíru…Já...je to složitý Marku.Potom ti povím jak se to všechno stalo."odpověděla jsem mu,protože jsem spatřila vysokou dívku ,jak se k nám přibližuje.Přikývl.

,,Co tu ještě děláte? Jsem prefektka,běžte se převléct do hábitů,brzy budeme na místě."

poručila a já se s bráchou naposled odejmula.

,,Uvidíme se v bradavicích sestřičko." řekl a usmál se. Vešla jsem zpět do našeho kupé.Upřely se na mě oči všech přítomných včetně mé Boo..

,,Je mi fajn.Nechci o tom mluvit." upozornila jsem je a usmála se.Vážně to tak bylo.Cítila jsem se dobře.Nevím proč,prostě to tak bylo.Pochopili mě.

,,Jill…jen…chceme mluvit o tvém bratrovi." vypadlo z Jamese.

,,Jo,mysleli jsme ,že je to jen shoda jmen a vy jste vážně sourozenci-"

,,Nic jsi nám neřekla." překřikovali jeden druhého.

,,Zapomněla jsem." odpověděla jsem prostě a pracně vytáhla z kufru hábit.

,,Jdu se převléct vedle k Leně,Mandy a té třetí…nevím jak se jmenuje." oznámila jsem jim a tím ukončila debatu.Bez dalšího slova jsem opustila kupé.

***

Vystoupili jsme.Obří postava ,ve které jsem z vyprávění rozpoznala Hagrida,(P.A: néé ono mi to napsalo hybrida xDxDxD) k sobě právě začínala svolávat prváky.Dav mě málem umačkal , neudusila jsem se jen proto,že jsem se držela těsně za Remusem,Petrem a Jamesem.

,,My jedeme kočáry,že jo?" optala jsem se pro jistotu Rema.

,,Jo..Jakto ,že si to všechno pamatuješ?"

,,Nevím.Pamatuju si každé slovo co jste mi řekli.Všechno jako by zapadlo na svoje místo a konečně začalo dávat smysl…"Pokračovali jsme v cestě a Remus i James si mě zkoumavě prohlíželi dokud jsme nedorazili na místo…

Poznala jsem,že vstupujeme do velké síně.O té už mi taky vyprávěli.Byly tam čtyři stoly,každý jiných barev.Kluci šli automaticky k Nebelvírským a já je váhavě následovala.Sirius už jim držel místo.Když jsem ho viděla,málem se mi zastavilo srdce.Absolutně si mě nevšímal.Přivítal se s klukama a zíral někam do prázdna.Když se konečně usadili i všichni ostatní a já přestala obdivovat krásu a neuvěřitelnost všeho kolem,vystoupila na stupínek nějaká profesorka Mc'Gonagallová, jak jsem se dozvěděla od holky sedící vedle.Začalo totiž zařazování prváčků.Moudrý klobouk jim vždy dopadl až někam pod bradu.

,,Cornie Mc'Drabe"

Zvolala profesorka další jméno.Drobný klouček se celý třásl když dosedal na připravenou stoličku.

,,Havraspár!" zvolal po chvíli přemýšlení klobouk.Klouček si ho radostně sundal a běžel se obejmout k Havraspárskému stolu,od kterého se ozýval potlesk a jásot, s nějakou dívkou,co vypadala na jeho starší sestru.A takhle to pokračovalo ..no řekněme že až do konce .K našemu stolu přibylo spoustu nových tváří a všichni ,včetně mě,se na ně povzbudivě usmívali.Já bych taky potřebovala nějakou podporu.

Brumbál začal svůj proslov.Mluvil dlouho,o věcech které jsem tak trochu předpokládala.Když skončil,začali jsme se sbírat k odchodu do ložnic.

Před dámskými ložnicemi jsem odejmutím rozloučila s Jamesem a Remusem.Zamávala jsem Petrovi a ..Sirius se radši díval někam jinam.Pokoj jsem sdílela s nějakou Lily,která tam teď vůbec nebyla, s Carlou,Amandou a Kattie.Všechny byli moc fajn,jen Carla na mě koukala trochu skrz prsty.Ale to jsem neřešila.Chtělo se mi spát a tak jsem jednoduše šla.

***

Následující dni jsem trávila v knihovně.Přelouskala jsem snad všechno,co mi přišlo pod ruku.Od Dějin čar a kouzel až po knihu Formule pro přeměňování.Madame Pinchová mě dokonce pustila do zakázané části,nevím,nejspíš jsem jí byla sympatická.Dokážete si to představit,pět dní v kuse ,od osmi do čtyř odpoledne jsem byla v knihovně.Hltala jsem informace a vědomosti,knížky byli odjakživa moje vášeň.O Bradavicích už jsem věděla všechno co se v knihovně dalo najít.A nejlepší na tom bylo,že cokoli jsem si přečetla jsem si zapamatovala a už nezapomněla.Až na některé vyjímky samozřejmě.

V pátek odpoledne pro mě Alex,jeden kluk z koleje, přišel asi v jednu s tím,že končili dřív.Chtěl se jít projít po pozemcích a tak jsem jednoduše šla.

,,Tvůj brácha je v Havraspáru,vid ?"zeptal se aby nějak začal rozhovor.

,,Jo,je." odpověděla jsem nepřítomně.

,Chvilku bylo ticho.

,,A proč nechodíš na hodiny s náma?"

,,Hale,mám pro to osobní důvody a jestli jsi přišel kvůli tomu abys-" zasekla jsem se uprostřed věty,protože jsem spatřila za křovím mizet Siriuse.Zase se mi vyhýbal.

,,Hale promin Alexi,musím si něco zařídit."řekla jsem a rozeběhla se za tím uraženým pitomcem.

,,Siriusi !" vykřikla jsem udýchaně když jsem ho nikde neviděla.,,Sakra Siriusi vylez ty zbabělče!" Chvíli se nic nedělo.Potom zpoza stromu pomalu vystoupila tmavá postava.Věděla jsem ,že zbabělče si říkat nenechá.Pomalu přišel ke mně,ale přeci jen si udržoval dobré dva metry odstup.Všimla jsem si jeho výrazu-jako by bojoval sám ze sebou.Taky měl kruhy pod očima a celý vypadal nějak divně…

,,Co se s tebou děje Siriusi?"

,,Se mnou? Se mnou se nic neděje."odvětil a nasadil svůj obvyklý výraz.

,,Tím chceš říct co? Že se snad něco děje se mnou ?"nevědomky jsem se k němu přiblížila.

Sirius mlčel.

,,Jsi pořád ještě uražený? Po tom,cos mi dal ten dárek jsem myslela..myslela jsem,že ne."

V tom mě rychle chytil za zápěstí a odtáhl za strom.

,,Co to děláš?" vyjekla jsem.

,,Koukni támhle." odpověděl a kývl hlavou směrem k Hagridově hájence.Kousek za ní se ,,schovávala" banda uhihňaných holek.

,,Ty jsou fákt nenápadný." poznamenala jsem ironicky.,,Kdo to je?"

,,Fanynky." odpověděl podmračeně.Naoko překvapeně jsem se na něj podívala.

,,Hagrid má tolik fanynek ?"

Vytřeštil na mě oči.

,,Dělám si srandu,nejsem blbá Siriusi."rozesmála jsem se.

,,Už jsem se lekl ." dobíral si mě na oplátku.

,,No,stejně nemám pocit ,že by to byli tvoje fanynky." přemítala jsem nahlas.

,,No proč by ne,jsem žádanej."samolibě se usmál a nadmula se mu hrud.

,,Tak proč se schováváš?"

,,Nejde ani tak o mě,jako o tebe.Kdyby tě se mnou viděli,nedošla bys živá do hradu."

,,Ehh..co to??"

,,No ,ukamenovaly by tě za to,že se se mnou bavíš." znova se sebevědomě usmál.

,,Tomu nevěřím.."

,,Netvrď mi,že ty bys mě nechtěla.."ztlumil hlas a svým neodolatelným pohledem mě přímo probodával.

,,N..ne.." odmítla jsem tuhle možnost okamžitě.Ale spíš jsem přesvědčovala sebe než jeho.

,,Ale jo…Přiznej si to." Byli jsme od sebe jen několik málo centimetrů.

,,Nemám si co přiznávat."odsekla jsem podrážděně.Hlásek ve mně křičel ,že lžu.Opřená o strom jsem mu hněvivě hleděla do očí.On mi můj pohled pobaveně opětoval.

,,Měla bych jít."prohlásila jsem po chvíli a narovnala se.,,Fanynky s tebou chtějí udělat interview."

A odešla jsem.

Sirius na mě upíral pobavený pohled,dokud jsem nezmizela za zdmi hradu.

Ne,nejsem do něj zamilovaná.Nechci ho.

Ale chceš.Toužíš po něm od začátku.

Ne.To není pravda.

Ale je…Konečně si to přiznej…Přiznej si to.

Z rozhovoru s tím protivným hláskem,odehrávajícího se uvnitř mé hlavy mě vytrhl rozruch ve společenské místnosti.Dlouhovlasá zrzavá dívka právě poslala na Jamese nějaké zaklínadlo ,ale on se mu vyhnul a překvapeně vykulil oči."

,,No tak,Evansová ,klid,byla to jen sranda." uklidňoval ji vcelku vyděšeně.

,,Sranda??Sranda??? A připadáš si normální? Jaká by to pro tebe byla sranda kdybys spadl do jednorožčího trusu ? Smál by ses?" křikla a metla po něm další zaklínadlo.Znovu uhnul.

,,Lily."změnil taktiku.,,Lily nech toho,vysloužíš si akorát školní trest.."

,,Jo Lily,nech ho.Je to blbec ale nedělej si kvůli němu problémy."přesvědčoval ji i Remus.

Na chvilku se zastavila a prudce oddechovala.Všichni se zdáli být tak v šoku,že jsem se dovtípila,že tohle udělala poprvé.

,,Pottere.Nech už Severuse konečně na pokoji ."Zasyčela.,,A nechávám tě být jen kvůli tady Remusovi a taky proto ,že jsem prefektka a měla bych…měla bych jít příkladem." sklonila konečně hůlku.

,,Jdu nahoru." oznámila a zamířila k ložnicím se stále rozzlobeným výrazem.

,,A stejně si to zasloužil."zamručel Dvanácterák když si myslel,že už ho neslyší.Chyba.Bleskově se otočila a vyřkla další zaklínadlo,to se ovšem odrazilo od lampičky a letělo přímo na mě…Nestačila jsem uhnout a něco odporného a zeleného se mi rozprsklo na kalhotách.Kůže mě začala pálit a svědět dřív,než jsem stačila polekaně vykřiknout.

Lily si vyděšeně dala ruku přes ústa a běžela ke mně.

,,Promiň,omlouvám se…Nečekala jsem,že se to odrazí…Pojď,pomůžu ti to dát dolů." vzala mě za ruku a než stačil kdokoli cokoliv říct nebo udělat ,odváděla mě na dívčí záchody.

Na chodbě se na chvíli zastavila a schovala si hlavu do dlaní.,,To je ale idiot!!"ulevila si.

,,Promiň,vážně mě to moc mrzí ,ale ten …ten…hlupák je prostě…"

,,Hlupák." dokončila jsem za ni.

,,Jo.." přitakala a usmála se.Opětovala jsem jí úsměv ,ale do nohou mi začala vystřelovat bodavá bolest ,takže se můj výraz změnil v jakousi podivnou grimasu.

,,Pojď,neboj,není to na ošetřovnu-"

,,Já vím,stačí studená voda."přerušila jsem ji.,,Použila jsi Adremaventi.Vcelku neškodné,ale bolestivé zaklínadlo."

,,Jak to víš? Učí se až v sedmých ročnících.Navíc ty ani nechodíš na naše hodiny…"

,,No..řekněme ,že tady v Bradavicích je úžasná knihovna."

A tak jsme se daly do řeči.Lily byla opravdu moc fajn holka.Na záchodcích jsem si sundala ty kalhoty a Lil se je pokusila vyčistit.Bohužel to nešlo.

,,Jill,tak počkej tady,zatím si omyj ty nohy.Doběhnu ti pro nové."navrhla a aniž by čekala na odpověd zmizela za dveřmi.když jsem měla nohy čisté,všimla jsem si,že na podlaze u mých zničených kalhot leží Liliina hůlka.Opatrně jsem jí vzala do ruky a prohlédla si jí.Byla pružná,druh ani vnitřek jsem ale bohužel určit nedokázala.

V tom mě napadla absolutní šílenost.Narovnala jsem kalhoty na zemi a rozpomínala se,jak znělo to zaklínadlo o kterém jsem před pár dny četla. ,,Grawtine verda"řekla jsem co nejtišeji,jako bych se bála ,že mě někdo uslyší a hýbla jsem v zápěstí přesně tak,jak jsem se to v knihovně učila s ukazovátkem na tabuli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lirael Lirael | Web | 9. srpna 2008 v 21:05 | Reagovat

Jé, bezva! Letim na další. Ale ten rozhovor se Siriusem byl napsanej vážně úžasně a ten konec - prostě běžim na další kapitolu. :D

2 helix helix | Web | 12. srpna 2008 v 22:09 | Reagovat

Ahojky,

moc pěkná kapitola...já teda doufám že sem přibyde ještě víc komentářů,aby si napsala další!xD

Měj se..

3 liz liz | Web | 12. srpna 2008 v 22:10 | Reagovat

jóóó přečteno :-) je to fakt hezký, ale sirius je hroznej sobec a je nafoukanej :-/ nemám ho ráda :-D :-D :-D

a pisej další díly, je to hrooozně super ;-)

4 Kájka Kájka | 12. srpna 2008 v 22:11 | Reagovat

krásnýý!! Já ci další.. že já vůl si tu čtyřku nepřečetla na tom Orlíku... mno joo.. nebyl čásek že ano:D:D:D.. :) vážně úžasný je to.. jsem se do toho úplně zažrala:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama