1. kapitola - Začátek

22. července 2008 v 0:08 | Orion |  * HP povídka - Padá hvězda * *
První kratoučká kapitolka... Taky moje první fanfikce na téma Harry Potter ,popravdě...Byla bych hrozně moc vděčná za vaše názory a komentáře... předem děkuju.
Orion

Zase...seděla jsem na trávě a vzhlížela k nebi.Padala hvězda.A já měla přání...stejné jako vždy -něco zažít...

, ,Jill ? Jill! Pojď dovnitř.Je večeře.Navíc nemáš skoro nic hotového."křikl táta. ,,Sakra tak pohni !" zavreštěla máma když jsem se přibližně dvě minuty nezvedala. ,,Už jdu proboha !" oplatila jsem stejnou mincí.

Někdy bych se nejraději rozpustila .Žila jsem v obyčejné ulici,obyčejném domě a obyčejném Sydney.Nevyhovovalo mi to.Proto jsem často podnikala noční procházky ..a jednu takovou jsem plánovala i na dnešek.V poslední době se mi na nich děly divné věci...nebo jsem jen měla příliš bujnou fantazii ? Nevím.Každopádně teď jsem mířila do svého pokoje s talířem v ruce a přemýšlela , jestli to neodložím na zítřek..bolela mě hlava a navíc ,matka by zuřila kdyby mě opět načapala .. I přes všechny pochybnosti jsem nakonec znova utekla.Rodiče snad spali,bratr ,který přijel vždy jen na prázdniny přespával na dva týdny u své dívky.Netušila jsem kam mizel na celý školní rok.Odmítli mi to prozradit.Ale nevadí.Přijdu na to.Jednou. Šla jsem po tiché ulici.Hvězdy se na tmavé obloze mnohonásobně rozmnožily a svítily mi na cestu.Vychutnávala jsem si to ticho,ten klid ,který tohle město přes den tolik postrádalo.A náhle,nečekaně,jako když uhodí blesk,nebo se spustí lehký letní deštík,se stalo něco co mi naprosto a od základů změnilo život........

* PRÁSK !!!!*

ozvalo se kousek ode mě a já se polekaně otočila.Kousek za mnou stál mladý brýlatý černovlasý kluk a tvářil se snad vyděšeněji než já.

,,Do háje. " vyklouzlo mu. Nezmohla jsem se na slovo.Oba jsme stály a dívaly se na sebe a oba jsme netušily co říct.Vyřešil to za nás druhý kluk,který se s dalším hlasitým * PRÁSK * objevil těsně vedle toho brýlatého.Mě si vůbec nevšiml,jak se na něj rozhořčením osopil.

,,Jamesi,proč sakra takhle riskuješ?Lupin má pravdu, tohle není nezodpovědnost ale šílenost! Co kdyby ses přemístil do nějakého mudlovského domu ? Co kdyby tě viděli..? "

,,Siriusi..."hlesl ten černovlasý.

,,Co ?" mladík nechápavě skřivil obočí a konečně se podíval směrem jako ten James.Na mě.

,,Siriusi je pozdě." dlouhovlasý mladík si mě prohlédl a vytřeštil oči .

,, Sakra , co teď ? Neměl nás tu nikdo vidět ! " Ti dva si bezradně hleděli do očí a já, sice pořád ještě v šoku ale naštěstí při smyslech jsem se rozhodla zakročit.

,, Sice vás absolutně nechápu ale jsem tu taky jestli jste si nevšimli. "upozornila jsem je.Překvapeně ke mě přistoupili.

,,Jsem Sirius."napřáhl ruku ten druhý. ,,A tohle je James." ukázal na brýlatého.

,, Siriusi,do háje, co to děláš ?! Zbláznil ses ? " vykřikl James jako by Siriusovi pořád unikala nějaká zásadní věc.

,,Nehýbej se ." poručil mi.Síla jeho tmavých nádherných očí mě donutila poslechnout.Poodešli na stranu ale přesto jsem jejich tlumený rozhovor slyšela.

,,...Siriusi přeskočilo ti ?!"

,,Né,proč by mělo ? Vždyť jí prověříme..Podle mě neslouží zlu."

,,Ne,to opravdu neslouží.Ona je totiž mudla, chápeš ? Mudla Siriusi ..!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sweet.pandemonium sweet.pandemonium | Web | 12. srpna 2008 v 22:03 | Reagovat

Ty jo :) mě se to líbí, a moc :) a těším se na pokračování :)

2 Liz Liz | Web | 12. srpna 2008 v 22:05 | Reagovat

jj je to pekný :-)

3 Helix Helix | Web | 12. srpna 2008 v 22:05 | Reagovat

ahojky,

vážnš je to moc pěkný,taky krásně píšeš :-) nejde tady oc hyby (já je dělám taky) ale o obsah ne?Je to zajímavý a určitě piš další kapitoly,já ráda povídky píšu a ráda je taky čtu...a mám ještě radši ,když v ní zvírazníš někoho nevýrazného,jako to dělám já(asi jdi četla povídku která má název s tím sklem - je o petunii).....a nejlíp nějakýho MUDLU!x)

Měj se..

4 Marťa Marťa | Web | 8. dubna 2009 v 18:53 | Reagovat

jůů... líbí se mi to. Sem tam nějaké ty hrubky se dají přehlédnout, a jak říká helix, tady jde přece o ten obsah... ale některé věty mě tam překvapily, fakt hezké... a co se týče děje, nemám, co bych vytkla... takovou povídku jsem zatím ještě nikde nečetla a zdá se jako moc fajn... no jdu na další kapitolu :)

5 Maysie Maysie | E-mail | Web | 17. prosince 2012 v 18:17 | Reagovat

Ať žije lehkovážný Sirius :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama